Загальна кількість переглядів сторінки

понеділок, 21 квітня 2008 р.

Телефон, cellphone, Internet.


Звязок в Канаді і Альберті працює добре але має деякі відмінності від України та Європи, про які варто розповісти.
Наземний провідний телефон (якому вже більше 100 років). Він розділяється на місцевий (local) та міжміський (long distance). Місцевий звязок забезпечується однією з компаній великих, як то TELUS чи SHAW так і малими яких є звісно більше. Для місцевого зв'язку характерна лише абонентська місячна плата (від $15 до $35 в місяць) всі місцеві дзвінки безкоштовні і необмежені в часі, на старому телефонному (dial-up) можна висіти днями. (в цьому випадку до вас буде неможливо дозвонитись). Всі телефонні номери є 10-ти значними, раніше було 7 цифр, тепер коди міст включені в номер, як у Едмонтоні так і в маленьких селах. Якщо потрібно подзвонити десь за 30-40 км то це вже стає long distance, і вже потрібно набирати 1 + 10-ти значний номер. Поки що Альберта поділена на дві частини, північна - разом з Едмонтоним мають код 780 і південна, з Калгарі має код 403. В місті можна набирати як з кодом так і без коду, дзвінок всеодно буде місцевим. Але якщо захочеться подзвонити в сусідне містечко, де той самий код міста то потрібно будне набирати всі 11 цифр і дзвінок вже буде платним.
Між-міські дзвінки, як правило, надають так звані Long-distance companies. Їх є досить багато, лише потрібно знайти хто має кращі для Вас умови. Вибрана вами компанія підключає вас до свого сервісу. Дзвінки в США, Канаду і деякі інші країни відбуваються в такому форматі 1-(3 цифри-код району)-7 цифр-місцевий номер. Дзвінки за кордон: 011-(код країни)-(код міста)-(номер). Час рахують похвилинно часто включаючи і час чекання (коли просто ідуть дзвінки, але ще не взято трубку).
Встановити телефон відносно просто - потрібно подзвонити в телефонну компанію і сказати що вам потрібний телефон по такій то адресі. Встановлення займає 1-5 днів і коштує від $0 до $35. При переїзді на нову адресу - телефонний номер - зберігається (він вважається вашею власністю, а не телефонної компанії). Плата за переїзд така сама як і за встановлення. Платити гроші відразу - непотрібно, плата буде включена в перший рахунок що прийде по пошті. (тобто фізично не потрібно їти на телефонну станцію і писати заяву чи платити гроші).
Такі послуги як визначник номера, дзвінок по занятому номері перенаправлення і т.п. на одних компаніях (TELUS) платні, на інших входять в абонентну плату.
Зараз швидко поширюється так звані Digital phone. на вигляд і по функціям він не відрізняється від звичайного. Різниця в тому що він працює через швидкісний інтернет, а не через звичайні телефонні дроти, як правило всі додаткові функції включені до послуг, що ще цікаво - так це те, що можна самому вибрати (area code), тобто можна жити в Едмонтоні і мати місцевий номер з New York чи San-Francisco, чи то з Ottawa чи Toronto. Що зробить long dictance - місцевим зв'язком. Такий телефон можна і на Україні поставити - потрібно лише - швидкісний інтернет.
Ми особисто, користуємось таким телефоном вже 4-ри роки разом зі швидкісним інтернетом
(5 Mb/sec - реально 1.5 - 5 Мегабіт /сек) від невеликої компанії CIA (звучить, як цру :-),
Тобто ми маємо НЕОБМЕЖЕНИЙ швидкісний кабельний інтернет разом з домашнім телефоном (+ визначник номера, автовідповідач, конференц звязок і ще декілька функцій...) за $39.95 в місяць.

Cellphone (сотовий телефон) - мобільний зв'язок. Cell - це сота по українськи...
Я спробую описати що є, а ви порівняти з тим що вам знайоме :-)
Почнемо:
Всі cellphone мають прямий міський номер - і по цьому номеру неможливо визначити до якого оператора він належить. Дзвонити на селл - просто набираєм місцевий 7-ми значний номер, так само і з селл (мобільний) на будь який інший - 7 цифр. Всі дзвінки платні як вхідні так і вихідні, час рахують похвилинно (лише дехто - посекундно на контракті). Припейд (передоплачений сервіс) непопулярний, в основному користуються контрактами з абонентною платою на 2-3 роки.
Оскільки на контракт телефонний апарат часто безкоштовний або значно дешевший, крім того за абонплату часто надають певну кількість (100,200,400,1000 на місяць) хвилин безкоштовно, + вечори і субота, неділя необмежені місцеві дзвінки. Якщо час перебрано, до додаткова хвилина буде десь $0.35/хв = 35с
Але й на самій платі оператори дурять таким чином - скажімо, кажуть що плата на місяць $25, але ще є так зване system fee в $7, які всеодно потрібно платити, буде сюрпризом і те що визначник номера також не працює, а що працював потрібно ще $6-9 в місяць, + ще податки які в ціну ніколи не включають а платити треба, так що підписувався на $25, а треба платити $41.
А багато людей платять >$100 в місяць
Якщо відмінити контракт раніше терміну, то потрібно заплатити штраф в розмірі $$ 300-500.
Ще цікавий момент: як тільки ви виїхали за місто кілометрів за 30 чи більше і хочете подзвонити додому (або вам хтось дзвонить з дому) то такий дзвінок вже буде long distance і за нього потрібно буде додатково платити (десь 30с/хв).
Едина хороша сторона тут - це якщо ви приїхали в інше місто і дзвоните на місцевий номер то дзвінок буде місцевим (хоча його треба набирати явно як міжміський)
В Канаді діє дві системи мобільного звязку - більш поширена CDMA 1900 і GSM850/1900 - що не співпадає з европейською.
CDMA - Telus i Bell мають свої телефони без sim карт і залоковані, їх не можна перепрограмувати на іншого оператора.
GSM - Rogers i Fido також залоковані і непридатні для роботи в Європі. Хоча телефони з Європи, які 3-4х стандарті і не залоковані працюють в місцевих мережах, та їх мало і вони не продаються в місцевих магазинах. Вибір телефонів дуже обмежений, як правило є 5-6 моделей в кожного оператора і вони несумісні з іншим - оце і весь вибір.
Передоплачений сервіс є, і хоча на перший погляд він дорожчий, в дійсності плата в місяць набагато менша (якщо не зловживати і не влаштовувати конференції) приблизно $10 в місяць, картки як правило діють 30 днів і якщо невчасно заправитись, то залишок грошей втрачається (хоча можна позвонити в custom service, поплакатись в жилетку і гроші повернуть, правда скільки разів це можна робити, я не перевіряв :-)
В 2007 році ввели щось нове: Так званий portable number, тобто тепер можна свій мобільний номер переносити від одного оператора до іншого а також можна мобільний номер перенести на стаціонарний, а стаціонарний на мобільний.
Номер - Твоя власність - що хочу те й роблю.

Internet: Service providers
В 2000 році ми ще застали 3 компанії що надавали безкоштовний телефонний інтернет, dial-up, за що вони постійно показували рекламу. Спочатку інтернет був без обмежень, потім 60 годин на місяць, потім знову став необмеженим але за $10 в місяць. Тут ми і подумали - що навіщо платити $10 за інтернет і $25 за звичайний провідний телефон. Як ми можемо мати швидкісний інтернет з повноцінним домашнім телефоном і тим самим номером за $40
і вже небуде занятого сигналу, навіть як ми говоримо по телефону.
Зараз практично всі мають швидкісний інтернет - кабельний або ADSL по телефонній лінії, що не заважає її нормальній роботі, тай швидкість величезна.
Інтернет явно став необхідністю. Ми маємо змогу дивитись 11 програм з України, 10 з Росії і 7 з Польші через internet TV tuner від компанії IBM, тепер і телефонні компанії розпочали трансляцію телепрограм через інтернет, а через цей сайт можна дивитись більше 2000 TV станцій з цілого світу. Інтернет трафік необмежений (обмежена лише швидкість :-).
Майже всі компанії, фірми, організації мають свої веб сторінки, куди відправляють за додатковою інформацією, навіть дітям в школі часто задають завдання через інтернет.

неділя, 6 квітня 2008 р.

Казіно Casino

Наше життя - це Казіно, ми всі щось плануємо, але який і коли буде Джекпот... відповідь в Казіно
(генератор випадкових чисел за які потрібно платити)

В Едмонтоні є 7 казіно, де люди по суті добровільно програють гроші, чи то платять добровільний податок. Що дивно - люди дійсно вірять що вони можуть виграти і переграти, ці керовані компютером машини чи як їх ще називають "однорукі бандити". В середньому в Казіно є 600 гральних машин. Правила прості - вкладай (чи як дехто каже інвестуй) і надійся що щось виграєш. Миттева лоторея - миттевий результат! Люди грають годинами, днями, місяцями і навть роками і десятиліттями. На свому особистому досвіді вивчають закони статистики і це досить захоплююче!
Машини запрограмовані на те що приблизно 92% вкладених грошей повертається у вигляді виграшів, які в свою чергу також програютья по цьому ж самому закону.
Що цікаво - так це те що власником всіх машин є уряд Альберти. Ніхто не має права володіти такими заразними машинами, лише уряд і ось як це влаштовано:
Казіно є приватними і вони лише надають площу під машини за що отримують 15% від прибутку, інші 15% ідуть на рахунки неприбуткових організацій таких як Пласт, чи товариство Української мови, чи тенісний клуб, чи Ірландські танцювальний колектив....
Кожна неприбуткова організація працює по 2-дні в казіно і її члени є волонтирами, тобто працюють безкоштовно (їда для них також безкоштовна). Їх робота заключається в обміні фішок на гроші в касі, перерахунок грошей з гральних столів і переноска фішків до столів в супроводі охорони. Є спеціальна кімната для волонтерів з телевізором, диванами і столами. робота зовсім не важка, тільки що треба бути до 2-ї ночі. Група з 20 чоловік за 2 дні заробляє в середньому 60-70 тис.$ для своєї організації. Непогано!
Решта 70% прибутку іде до уряду який витрачає їх на різні соціальні програми.
те що волонтери міняються кожні 2 дні не дозволяє утворити якісь злочинній організації, адже гроші величезні, і хто його знає хто що виграв, чи програв на гральному столі. Черга на волонтирство казіно, в середньому 18 місяців і наступний раз це може бути інше казіно серед семи в місті. Дилерам потрібно було б домовлятись що разу з іншими людьми. На стелі казіно розміщено безліч відеокамер які продивляються і записують кожний квадратний сантиметр, досить якісно. Випадків шахрайства практично немає.
Всі гральні машини об'єднані в спеціалізовану мережу по цілій провінції, вся фінансова інформація, а також security (хто і коли відкривав дверцята мишин, забирав гроші, відкривав компютер) передається до розподіленої бази даних.
Машини організовано активовуються в 10 годині ранку і деактивовуються в 3-й ночі, фізично їх не вимикають і вони працюють роками. Цікаво - що люди дійсно вважають що вони можуть виграти і побороти комп'ютер.... і "заробити гроші в Казіно"
Примітивні машини початку минулого століття, де генератором випадкових чисел була прижина, що приводилась в дію великою ручкою справа (звідси і назва - однорукий бандит)
Ця пружина штовхала три колеса з різними символами і на основі випавщої комбінації виплачувався виграш. Ці механічні предки вже давно заміними мащини з потужними процесорами і складною електронікою. Майже всі сучасні машини мають по два плоскі рідкокристалічні екрани з якісним зображенням і звуком. Принципи гри правда не змінились і вони побудовані на чистій статистиці з нахилом в сторону власників машин.
Хоча звичайно вам тепер покажуть гарне відеошоу на екрані.
Тобто простою мовою, якщо кинути в машину $1 млн. то назад в кращому випадку ви отримаєте $900-940 тис. і 60-100 тис. буде нехватати,
але якщо то буде $100 - то результат невідомий (скоріше всього отримаєте $0)

Найменше Казіно має 320 машин, найбільше 850. Зали в казіно мають декілька аварійних виходів - це двох створчаті двері, які легко відкриваються назовні, простим поштовхом. В такі двері легкова машина легко проїде. З вулиці в них зайти не можна оскільки немає дверних ручок :-).
Ваш колега міг би відкрити двері з середини але
перше, в цьому немає ніякої потреби оскільки легко зайти через парадні двері
друге, ввімкнеться сигналізація і буде шум, прийде охорона напевно.
Одним словом у випадку пожежі втекти легко. Ті самі правила діють і в барах і в будинках (все ж побудовано з дерева).

Публіка в Казіно різна, але обстановка не кримінальна, багато простих роботяг і пенсіонерів, які напевно не були в школі, коли вивчали закони статистики... В пятницю і суботу людей більше і вони багатші, приходять не лише пограти а й по веселитись. потанцювати, добре поїсти (їда в казіно таки досить дешева)

Крім гральних машин є ще столи для гри в карти, в кості і звичайно рулетка.
Дуже популярна гра в покер, окремі гральні кімнати при казіно відкриті круглодобова і людей там багато. Більша половина з них, китайці - страшно азартні люди.
Гравці грають між собою, а казіно бере 5% від виграшу (rake), за це казіно представляє ділера що роздає карти, приміщення, охорону, кожна нова гра починається новими картами - карти грають один раз. їх потім ріжуть чи роблять в них дірки і знищують. Кому охота грати з жуліками і з міченими картами?! Я б боявся грати в когось вдома... правда я взагалі не граю.




продовження буде....