середа, 26 березня 2008 р.
Запрошуємо до Канади і до Едмонтону! Проживання
.... Хоча життя на Землі є дорогим, але воно включає безкоштовну поїздку довкола Сонця - кожний рік !
Як правило новоприбулих вітають в Аеропорті що розташований е... кілометрів за 20 від міста. Бажано щоб хтось зустрічав. Найперше житло, є - апартмент (або квартира як кажуть на Україні). Це перша ступінь через як всі проходять. Як правило всі апартменти здаються на рент (оренда), люди рідко їх купують. Арендна плата зараз приблизно $900-$1100 в місяць і
вона завжди напочатку здається великою (ми платили $500 в 2001 році і також здавалось дуже багато) але якщо є робота, то жити можна. Власник апартменту називається Landlord.
Він або його представники збирають арендну плату. Плата береться за місяць вперед. Якщо ви виїзжаєте раніше, то заплатити все одно потрібно за повний місяць. Договір про аренду як правило вступає в силу з 1-го числа, так що поселитись в середині місяця дуже важко. Відповідно кінець місяця - час коли є масові переїзди. Щоб поселитись в апартмент потрібно заповнити аплікацію і якщо лендлорд її затвердить - час поселятись. При поселенні перший раз потрібно заплатити за 1 місяць, а часто і за 3 місяці наперед (коли лендлорд боїться що ви немаєте грошей і втечете) плюс так званий damage deposit в розмірі однієї місячної плати. Ці гроші вам повернуть при виселенні за винятком суми що піде на чистку і миття аппартменту (якщо чисто - то повернуть повністю). Типовий апартмент має 1- 2-і спальні плюс вітальна кімната, туалет з ванною, кухня з холодильником, плитка, кухонна стінка.
Шафи, чи то скоріше ніші вбудовані в стіни, так що вам потрібно буде диван, стільці, ліжка столи, шафів - не треба. На підлозі синтетичний килим (carpet). Вода гаряча і холодна, тепло входять в ціну ренту. Електрика, телефон, інтернет, кабель платиться окремо відповідним компаніям. Вхід в будинок-апартмент має домофон і двері можна відкривати дистанційно. В апартменті як правило відсутні пральна і сушильна машинки - але є спільні пральні і сушильні машини на кожному поверсі і вони є платними, приблизно $1-$2 за разове використання (дехто ходить в так звані Landromat - де встановлено потужні пральні і сушильні машини, але треба сидіти там і чекати: щось таке що деколи в кіно показують)
Як знайти апартмант: можна через інтернет, газети а найпростіше просто по об'явним щитам на самих апартментах. Найдешевше жити в 2-3 х поверховому будинку, висотні будинки на $200-$500 дорожчі - (плата за чудовий краєвид). Кожний апартмент обов'язково має місце для стоянки автомашини до якої підведена електрика (взимку до неї підключають автомобільний нагрівач - це просто звичайна грілка що тримає масло теплим, щоб легко заводити машину під час морозів).
Плату за апартмент вносять в кінці місяця за місяць в перед. Це повинен бути чек. Оплата готівкою не практикується і на Вас дивитимуться з підозрою як на нарко-дилера. Крім того плату збирає менеджер (це такий самий рентівник як і ви, але за те що він прибирає в коридорах і довколо будинку - він не платить за проживання). Менеджер зовсім не хоче тримати готівку всебе вдома.....
Десь за рік (деколи за два, чи за три) коли вам надоїсть платити рент, і коли ви вже освоєтесь і буде робота - пора купувати щось своє...
Можна купити апартмент - але це нецікаво і це вже пройдений етап.
Кондо - це перехідне житло між апартментом і хатою. Що таке Кондо? Фактично це окрема квартира з окремим входом з вулиці і невеликим приватним подвір'ям. Деякі дорожчі кондо також мають вбудований гараж на одну машину. Як правило, в одному будинку є 4 - 10 окремих кондо. Типове кондо має 2 поверхи і від 2-х до 4-х спалень + кімната в basement-i, 1-2 туалета, незалежну систему нагрівання води і повітря, розміщених в бейсменті, там також встановлені пральна і сушильна машинки.
Кожне кондо моє свою автостоянку де місця розписані і де є це декілька місць для візітерів (скажімо до вас приїхали гості), стоянки мають розетки для підігріву машин і вони підключені до вашого електро-лічильника. Всі кондо-містечка мають так зване condo-fee це щомісячна плата в кондо кооператив - за прибирання території і снігу, і на ремонти. Все що всередині - це ваше. Все що зовні - це ремонтує кондо кооператив (вікна, дах, паркани, стоянки). condo-fee приблизно $100 - $250 в місяць, окремо також треба платити за газ, світло і воду (останню оплачують двічі: як таку що втікає і таку що витікає як каналізація).
Плата за газ і світло має дві складові також - одна за те що воно є - підведено труби, дроти які потрібно ремонтувати час від часу і друга часта вже за сам газ чи електрику (так що навіть при нульовому споживанні- платити треба) Загальні витрати на кондо спочатку дещо вищі ніж за апартмент, але вони майже не міняються, тоді як рент періодично росте.
Ми і майже всі наші знайомі переїхали жити у власні хати, куплені звісно що в кредит на 25 років, З економічної точки зору жити в хаті стає вигідно через декілька років, оскільки орендна плата за апартменти постійно росте а плата за кредит лишається та сама. Хата звісно є більша за апартмент, має гараж на 2-3 машини, подвір'я з маленьким садочком (незабувайте що наше місто має майже 1 млн. людей - та більшість з них живуть у власних хатах).
Крім плати банку за кредит ($1000 і більше), також необхідно платити за світло ($50), воду (25), каналізацію (25), газ (35-200) газ іде на опалення і на гарячу воду, вивіз сміття (25), телефон-швидкісний інтернет (40), TV (30), також взимку необхідно чистити свій тротуар від снігу (можуть оштрафувати на сотню). І як і всюди, ці цифри потихенько ростуть...
До плати якої нема на Україні ще входить щорічний податок на житло в розмірі приблизно 1% від ринкової вартості хати, (за орендоване житло платить власник) .
Можете сміятись - але практично всі хати, кондо і апартменти- будуються з дерева.
Цегла використовується дуже рідко і то як декоративна стінка, чи обробка на камін.
Будується дерев'яний каркас, в середині стіни з гіпсокартону, зовні спеціальна тирсоплита з довгою тирсою чи то стружкою + пластикове чи якесь інше покриття, всередині скло-вата як ізолятор. І такі хати є дійсно теплі, навіть якщо на дворі -40 С. Ми спочатку дивились на це скептично, дуже вже ті стіни - тоненькі, а тепер привикли.
До переваг дерев'яної хати я б додав те що її легко перебудувати чи щоь змінити всередині, провести проводку чи телевізійний кабель і таке інше. Звісно проти танка така хата не вистоїть (як і цегляна також)
(пишу продовження......)
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар