Все ще випускає світова промисловість, все на що витрачено значні зусилля, всі здобутки сучасної науки, думки та ідеї тисяч і міліонів науковців, дизайнерів, інженерів, техніків, робітників в кінці кінців знаходить своє місце на смітнику.....
Нещодавно, відвозячи чергову порцію непотрібного нам одягу на "donation" (Добровільна пожертва). Ми були вражені різноманітністю хороших речей, які люди викидають, але з маленькою надією що ці речі ще знайдить нових власників. Тут і дивани і столи і ліжна з матрасами - частково пошкоджених снігом і негодою, багато відеомагнітофонів та DVD плеєрів, широкий вибір кольорових телевізорів.
Все це ще недавно було на вітринах магазинів, а продаці розказували і показували чудеса і точність надсучасних технологій, кольорові брошури детально показували переваги високоточно виготовлених кінескопів.
тут на фото 5 телевізорів (Panasonic, Sharp, Zenith, RCA, Hitachi)
Також побачили ми чудові автомобільні "крісла безпеки" для дітей,(для нашої малої ми купували за $100 і потім віддали новоприбулим знайомим). Можна помітити тут і інше диво сучасної техніки - мікрохвильві печі, впевнений що вони робочі та люди хочуть все новіше і новіше. Зовсім недавно ком'ютери були великі і вимагали спеціальних столів, тепер ці столики також тут. Та це тільки малесенька краплинка всього що людство перетворює на сміття. Є ще машини, будівельні матеріали, промислове обладнання, меблі, пластик, резина, хімікати, зброя, харчіб книжки, думки, ідеї та мрії. Все що колись було видобуто з землі, повітря, вогню і води - повертається назад раніше чи трохи пізніше. Все підкорюється природньому (неприродній кругообіг є частиною природнього :-) кругообігу речовин.
Дуже незначна кількість супер-інтелектуального продукту, залишивши нашу грішну землю стає частиною всесвіту і цим ми ніби показуємо комусь що ми є вищі за когось щи щось. (та Земля також є частиною нашого Всесвіту, а всі хімічні елементи і речовини були виготовлені всередині зірок - кимось..., ми переробляємо чиєсь сміття і робимо своє, яке потім хтось також переробить і вже переробляє....).
І куди воно все прямує та з якою ціллю? - відповідь ніби однозначна - цілі немає і неможе бути. Частина матерії, відомої нам як жива, що виникла з неживої, можливо думає що ціль таки є. Але ця ціль є внутрішня до самої цієї живої матерії і за її рамки не виходить. - (щось запахло філософією, треба закруглятись і писати висновок)
Виникає більше запитань чим відповідей, і сили нашого розуму є замало щоб дати повну картину того що відбувається....
субота, 26 листопада 2011 р.
вівторок, 8 листопада 2011 р.
ЕлектроМобіль: Nissan Leaf - Electric car, test drive
Недавно ми були запрошені дилером Nissan на тестову поїздку.Це була чисто електрична машина Nissan Leaf(листочок). Ми чекали більше року на цей день оскільки прибуття електричних машин все відтягувалось і переносилось.
Зовні вона нагадує Versa, такий же невеликий 5-містний автомобіль, ззаду місткий багажник, під капотом щось таке як звичайний двигун: якісь дроти і шланги (які також виявились дротами). Там навіть є звичайний автомобільний аккумулятор, що і приховувало справжню природу авто. Літій-іонова батарея, що служить головним джерелом рушійної енергії, розміщена в підлозі. Саме такого типу батареї використовуються в сучасних смартфонах і лаптопах.
Керування електромобіля є практично таким самим як і звичайного (на сьогодні - бензинового). Хоча є і відмінності. Заводиться авто простим натисканням кнопки "Start" при цьому вмикаються дисплеї та індикатори, двигун не працює (навіщо). Як тільки натиснути педаль "газ" авто починає їхати практично беззвучно, що трохи дивно.
Їде машина гарно і плавно, Nissan ж не перший рік в авто бізнесі, і має величезний досвід.
Тепер трохи технічної інформації.
Батарея має 24 kWh ємкість, двигун 80 кВт і одну передачу.
максимальна швидкість 120 км/г.
до швидкості 60 миль (97 км) на годину розганяється за 9.9 сек. (елітна електрична машина Tesla розганяється за 3.7 сек )
Заряду батарей достатньо на 120-160 км і є поточний індикатор на інформаційному дисплеї.
Час зарядки, залежить від напруги мережі
20 годин від 110/120 v - домашня мережа в Канаді та США
7 годин від 220/240 volt - можна встановити вдома за окрему плату
30 хвилин від 480/500 v - на спеціальних заправках (які внесені в навігаційну систему)
Ціна зарядки як на сьогодні: електрика 8 центів за kWh
20 годин * $0.08 * 110 volt * 12 amp = 26.4 кВг * 8 цент = $2.11 за одну зарядку.
за $2.11 можна купити 2 літри бензину.
Виходить що машина їде 120 км на 2 літрах бензину - дуже добре, чи не так, прихильники звичайних авто?
Машина ідеально пристосована до міста, це власне в місті вона може проїхати 160 км і 110 за містом. (згідно таблицею у Вікіпедії - http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Leaf )
Це пояснюється такими факторами і особливостями:
в місті є багато світлофорів і на червоне світло - електрична машина просто стоїть, тоді ж як звичайні машини даремно витрачають пальне, ще й забруднють повітря,
При гальмуванні, що дуже часто в міському русі,
кінетична енергія гальмування перетворюється в електричну і йде на підзарядку аккумуляторної батареї, тоді як у звичайному авто ця енергія витрачається на теплове тертя в гальмах, і просто пропадає. Цього звісно немає на гайвеї (Highway).
Nissan Leaf задовільнає потреби 80% населення. Він не для подорожей, а для міста.
Мені до роботи 11 км і мати таку машину було б просто чудово, а для мандрівок в гори ми маємо чудовий мінівен.
Як і кожна медаль має дві сторони, є певні недоліки і тут.
Перша, звісно ціна, яка вища ніж очікувалось, $38,000 CDN і вища від аналогічної бензинової. $24,000
Батарея має 8 років гарантії і дуже дорога (може за 8 років подешевшає)
В Канаді зимою холодно і в машині можна підгрівати руль та крісла, а також повітря, що скорочує радіус пробігу.
Тим не менше, наявні в дилера машини вже були продані.
Не так вже й давно, в селі, і в місті палили керосин в гасовій лампі для освітлення, а ліхтарі на електриці не були серйозним конкурентом...
Підписатися на:
Дописи (Atom)