Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 15 лютого 2011 р.

ЧАС, TIME.......


тут не всі думки мої, та це несуттєво для часу....


Час вивчається вченими та філософами вже на протязі 2500 років, дякуючи цій увазі, його набагато краще розуміють тепер. Тим не менше багато питань залишається невирішеними. Ось короткий список найбільш важливих – що власне являє собою час:

чи існує час де нічого не змінюється;

якого типу мандрівки в часі можливі;

чому час має напрямок;

чи реальні є майбутнє і минуле;

як аналізувати метафору плину часу;

чи майбутнє буде нескінченним;

чи був час до “Великого Вибуху”

[ часова чи безчасова концепції є семантичною основою ]


[ що за нейронний механізм що відповідає за наше відчуття часу ]

Деяки проблеми будуть вирішені самим прогресом науки, інші ж вимагають філософського аналізу.

Подивимось на одну проблему на якій думки філософів серйозно розділені: Яка є [онтологічна] різниця між теперішнім, минулим і майбутнім? Є три несумістні теорії. [Презентисти] (Сьогоденники) вваають що важливим є лише теперішні об'єкти і відчуття теперішні є реальними і ми свідомо визнаємо це в особливій “яскравісті” нашого теперішнього буття. Динозаври не потрапляють в цю реальність.

Відповідно до теорії розширюючогося всесвіту минуле і теперішнє обоє є реальними, але не майбутнє оскільке майбутнє не є визначеним але потенційним. Динозаври — це реальність, а наша смерть — ні.

Третя і найбільш популярна теорія каже що немає суттєвої онтологічної різниці між минулим, теперішнім і майбутнім оскільки різниці є відносно суб'єктивними. Цей погляд називають “Етерналізм” (Базова універсальна теорія)

Немає коментарів: